1/3

KWIATY,WICI,KRZAKI

KWIATY, WICI, KRZAKI

Kwiaty, wici, krzaki to projekt animacyjny, polegający na przeprowadzeniu cyklu warsztatów artystycznych dla seniorów w przestrzeni parków Olsztyna. W czerwcu 2015 odbyły się trzy takie spotkania, kolejno w parkach: Kusocińskiego, Centralnym i Podzamcze. Spotkania te za każdym razem przybierały nieco inną formę i realizowane były w odniesieniu do danej przestrzeni. W ich trakcie wykorzystywano różne techniki plastyczne i omawiano inne zagadnienia z zaproszonymi gośćmi.

Warsztaty prowadzone były przez artystów, pedagogów i arteterapeutów, a do wygłoszenia pogadanek i mini-wykładów poproszeni zostali m.in.: leśnik, specjalista ds. zieleni miejskiej, biolog, zielarka, działkowiec. Spotkania trwały około 2,5 h oraz były bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Zdjęcia i refleksje z każdego etapu projektu były na bieżąco publikowane na Fan Page’u i blogu.

Głównym celem działania Kwiaty, wici, krzaki była próba zaktywizowania seniorów poprzez zaproszenie do wspólnego spędzenia czasu w sposób kreatywny i w kontakcie z miejską przyrodą. Oferowane spotkania łączyły w sobie walory edukacyjne – seniorzy mogli dowiedzieć się więcej o otaczającej ich przyrodzie, artystyczne – była szansa na działania kreatywne i moment auto ekspresji oraz towarzyskie – osoby 60+ z różnych grup i środowisk mogły się przy tej okazji poznać.

Zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Olsztyna
Organizator: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Samograj
Współpraca przy prowadzeniu warsztatów: Ewa Letki, Olena Wikieł-Dudała