1/4

MINIATUROWE OGRÓDKI

MINIATUROWE OGRÓDKI

Warsztat dla różnych grup wiekowych Miniaturowe Ogródki ma być okazją do spotkania, rozmowy i poszukiwania niecodziennych rozwiązań konstruktorskich w duchu DIY (Do It Yourself).

Tworzymy niekonwencjonalne pojemniki na rośliny i niecodzienne konstrukcje, w których rośliny będą mogły rosnąć. Nie potrzeba do tego wyjątkowych uzdolnień plastycznych czy drogich materiałów. Budujemy przede wszystkim z materiałów z odzysku - plastikowych opakowań, nakrętek, sznurka i drutu, nietypowych naczyń czy tektury. Używamy także ziemi, nasion różnych roślin i wody- wszystkiego, czego potrzeba do stworzenia prawdziwego ogrodu.

Wykonane podczas warsztatów ogródki można zabrać ze sobą do domu, aby je następnie pielęgnować i śledzić postępujące efekty swojej pracy. Zasadzone rośliny mają rosnąć na naszych parapetach, biurkach, szafkach... dając choćby namiastkę kontaktu z naturą, w samym centrum miasta.

Warsztat jest częściowo inspirowany przedsięwzięciem Macieja Łepkowskiego i Karoliny Witkowskiej organizowanym w ramach projektu Urban Nature w Galerii ON w Poznaniu w listopadzie 2011 roku.