1/5

WARSZTATY

WARSZTATY

Moja działalność obejmowała dotąd m.in. zajęcia plastyczne, para- teatralne, warsztaty rozwijające kreatywne myślenie, jak i działania arteterapeutyczne i nastawione na rozwój osobisty. Posiadam uprawnienia pedagogiczne i trenerskie oraz wieloletnie doświadczenie w organizowaniu aktywności oraz prowadzeniu warsztatów dla różnych grup wiekowych. Pracowałam zarówno z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, jak i osobami niepełnoprawnymi intelektualnie i o specjalnych potrzebach.

Ważne jest dla mnie ciągłe poszerzanie własnych kompetencji poprzez uczestnictwo w różnorodnych szkoleniach i konferencjach. Prowadzone przeze mnie warsztaty są zawsze indywidualnie dostosowywane do grupy, do której mają być kierowane i do okoliczności, w których się odbywają. Zajęcia prowadzone mogą być w języku polskim lub angielskim. Czas trwania zajęć, ich forma i ceny podlegają negocjacji.

mail: teklawozniak at gmail.com

Przykładowe warsztaty:

ikona-strat-SLOIK_WORKSHOP1.jpg

SŁOŃCE W SŁOIKU

- warsztaty plastyczne adresowane do wszystkich, którzy chcą odkryć w sobie kreatywność i przyjemnie spędzić czas. Realizowane były po raz pierwszy podczas imprezy plenerowej Pożegnanie Lata z Gazetą Olsztyńską w 2014 roku. Uczestnicy tworzyli wizualizacje dobrych chwil i własne pamiątki z mijających wakacji, które zamykali następnie w słoikach i zabierali ze sobą do domu. Organizator: Gazeta Olsztyńska.

linea w ogrodzie Moneta.jpg

LINNEA W OGRODZIE MONETA

- działanie towarzyszące wernisażowi wystawy edukacyjnej dla dzieci Linnea w Ogrodzie Moneta przygotowanej przez Wydawnictwo Zakamarki, organizowane w sierpniu 2013 roku przez BWA Galerię Sztuki w Olsztynie. Dzieci nie tylko więc zwiedzały wystawę z przewodnikiem, ale i grały w gry sprawdzające wiedzę o Monecie, wzięły udział we wspólnym sadzeniu roślin oraz dowiedziały się odrobinę więcej o kulturze i sztuce francuskiej. 

Rece_start.jpg

RĘCE, CZYLI PRZEDSTAWIAMY SIĘ

- warsztaty integracyjne adresowane do najmłodszych dzieci i osób dorosłych o specjalnych potrzebach. Opierają się w dużej mierze na zabawie i współdziałaniu w grupie. Składają się na nie różnorodne działania plastyczne, jak m.in.: wyklejanie kolaży oraz arteterapeutyczne połączone z grami opartymi o motyw rąk. Warsztaty były realizowane po raz pierwszy w Środowiskowym Domu Pomocy Ognik w Poznaniu. 

korale_start.jpg

KORALE I INNE TAKIE

- proste warsztaty dla dzieci w wieku 5 - 10 lat.

Wykonywanie korali i innych ozdób z masy solnej, malowanie, lakierowanie, nawlekanie.

Dzieci lepią samodzielnie korale z masy solnej lub działają na materiałach wcześniej przygotowanych przez instruktora. Korale są następnie przyozdabiane farbą i zabezpieczane lakierem. Każde dziecko wykonuje swój własny naszyjnik lub bransoletkę, które może komuś podarować.

startowe_niezidentyfikowane_obiekty_lata

NIEZIDENTYFIKOWANE OBIEKTY LATAJĄCE

- warsztaty konstruktorskie dla różnych grup wiekowych. Uczestnicy warsztatu budują zaprojektowane przez siebie obiekty z różnych materiałów, a następnie, w plenerze, próbują je wprawić w ruch. Działania na zewnątrz przyjmują formę zbiorowego happeningu.

Latawce, flagi z plastikowych worków, ptaki ze styropianu, statek kosmiczny z papieru, peleryna Batmana… pole dla wyobraźni jest tu nieograniczone.

kartka_start.jpg

KARTKA DLA KOPERNIKA

- warsztat rysunkowo-malarski adresowany do dzieci w wieku 4 - 10 lat. Warsztat miał miejsce w lutym 2013 roku w ramach obchodów 540 Rocznicy Urodzin Mikołaja Kopernika organizowanych przez Planetarium w Olsztynie. Podczas warsztatu dzieci samodzielnie wykonywały małe pocztówki oraz wspólnie malowały wielkoformatowy obraz -  pocztówkę przedstawiającą ich życzenia urodzinowe dla sławnego astronoma. 

miniaturowe_start.jpg

MINIATUROWE OGRÓDKI

- warsztat dla różnych grup wiekowych mający być okazją do spotkania, rozmowy i poszukiwania niecodziennych rozwiązań konstruktorskich w duchu DIY. Nie potrzeba do tego wyjątkowych uzdolnień plastycznych. Budujemy przede wszystkim z materiałów z odzysku: plastikowych opakowań, nakrętek, sznurka i drutu, nietypowych naczyń czy tektury. Używamy także ziemi, nasion różnych roślin i wody - wszystkiego, czego potrzeba do stworzenia miniaturowego ogrodu.

miasto_start.jpg

MIASTO Z KARTONU

- warsztat adresowany do dzieci w wieku 4- 10 lat. Z tektury, kolorowych papierów i innych materiałów plastycznych wiązanych sznurkiem, sklejanych taśmą i klejem konstruujemy makiety budynków. Dzieci pracują samodzielnie lub w grupach. Mile widziana jest pomoc opiekunów, którzy zwykle chętnie włączają się do pracy. Kartonowe domy, wieżowce, zamki malujmy farbami, a następnie ustawiamy w przestrzeni. Warsztat może się odbywać w plenerze lub w pomieszczeniu.